OPATHERM a.s.

OPATHERM a.s.

Horní náměstí 283, 746 01  Opava

IČO: 25385771
DIČ: CZ2538577

www.opa.mvv.cz
 

Odběratelům poskytujeme tyto služby:

Teplo
OPATHERM a.s.

Naši zákazníci

OPATHERM a.s. vyrábí a dodává teplo a zásobuje dodávkami tepelné energie pro přípravu teplé vody území měst OpavaDolní Benešov. Poskytuje také služby v oblasti pronájmu nebytových prostor a zajišťuje dispečerskou pohotovost pro realitní společnosti a společenství vlastníků na území města Opavy.
 

Použité palivo k výrobě

Výroba tepelné energie je ve společnosti OPATHERM a.s. zajištěna z 83 % ze zemního plynu. Jako doplňkové palivo k výrobě tepla je v Opavě využíváno uhlí.
OPATHERM a.s.

Investice

V hospodářském roce 2017–2018 dokončila společnost investiční akci vybudování Lokální distribuční sítě (LDS) v Opavě Kylešovicích a zahájila její provoz. Připojeným odběratelům nabízí služby distribuce i dodávky elektrické energie. Od října 2017 je v provozu kogenerační jednotka pro společnou výrobu elektřiny a tepla. Teplo je dodáváno do systému zásobování teplem v Kylešovicích a vyrobená elektrická energie je zčásti dodána do vlastní LDS.

 

Události

Společnost OPATHERM i v tomto roce spolupracovala na mnoha sportovních, kulturních a sociálních projektech, například se Statutárním městem Opava, Slezským fotbalovým clubem Opava a.s., ZŠ Edvarda Beneše, MŠ v Opavě, Městským útulkem pro psy a Psychiatrickou nemocnicí.

V roce 2018 zorganizovala společnost soutěž mateřských škol „O teplo domova", zúčastnila se s pozvaným hostem Smokemanem Dne Země a v červnu pak Dne dětí, který pořádá Město Opava pro širokou veřejnost.

 

Vlastnická struktura společnosti

  • MVV Energie CZ a.s. – 100 %

Orgány společnosti

Představenstvo  
Ing. Libor Stuchlík předseda představenstva
Ing. Michal Chmela místopředseda představenstva
Dozorčí rada  
Jörg Lüdorf předseda dozorčí rady
Ing. Jaroslav Pantůček  člen dozorčí rady
 
 

Kontakty

MVV Energie CZ a.s.
Sídlo MVV Energie CZ a.s.
Kutvirtova 339/5, 150 00 Praha 5

Tento web používá pro přizpůsobení obsahu webu a sledování návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více informací